historie 1989 - 2008 (The History of Amon)

Na počátku bylo slovo.V případě AMON nikoli boží,ale slovo Jiřího Valtra,který tímto slovem vyhodil zpěváka v Root,jistého Železa neboli Dr Fe.A tak Železo po roce nic nedělání dal do kupy kapelu s názvem AMON.Její první sestava byla Aleš Krejčí basa,Laďa Toman kytara,Karel Bosák bicí a "Železo" zpěv. V Květnu 1990 natočili v Chicken housu první demo Říše zla ,v délce 40 minut a obsahem 6 válů : Darebák Ježíš,Říše zla,Luciferův svět,Světová zkáza,Synfonie hrůzy,Damoklův meč a Black metal. Koncem Srpna 1990 přišel k AMON nový kytarista " Larva " a stal se hned na začátku hnacím motorem kapely s nímž AMON natočili hned druhé demo Kniha smrti.Stalo se tak v Březnu 1991 v Contrapták studiu . Kazeta nese 7 songů,a to Hranice,Inferno,Kniha smrti,Syn Satanův, Víra, Epitaf A.Crowleyho a Smrt kráčí na Velehrad,jenž byla věnována Honzovi Pavlovi II. při jeho návštěvě u nás.Zvuková kvalita o něco lepší než u debutu.Po odchodu kytaristy Tomana a basáka Krejčího,přišel za posledně jmenovaného náhradník Zdenál Šmíd.Tedy ve složení Larva,Karel,Zdenál a Železo,natočili v půli roku 1992 legendární třetí kazetu Volejte pána !!! neboli Call the master !!!,na které se podíleli hosté jako například Big Boss.V ořezané podobě /bez jednoho songu / vyšlo v roce 1993 i na CD u německé firmy Nazguls Eyrie prod. a byli tam tyto skladby : Znamení pentagramu,Nábožné svině,Koloběh smrti,Na hrobě,Steve Ryder, Splattercore moovie, kopíračka Celtic Frost Into the crypt of rays a Volejte pána! Počátkem roku 1993 začali AMON připravovat nové věci na další nahrávku a basistu Zdenála vystřídal Fana Medek.V Německu v té době vyšlo CD Call the master !!!.

Pak nastali problémy se sestavou,jelikož bicmen Karel odešel na vojnu.Amon sice po dlouhé době sehnali bicmena / v té době se vystřídali čtyři a nemá cenu se o nich dále zmiňovat / , ale věnovali se jen příležitostní koncertní činnosti. Z toho důvodu pustili AMON do světa jen kazetu Alive in Hell,což je sestřih koncertu v Brně 1993.K této kazetě byl pořízen videozáznam, ale ten byl zveřejněn až v roce 2000.MC Alive in Hell obsahuje: Třetí Enochiánský klíč, Splattercore moovie, Koloběh smrti,Nábožné svině,Na hrobě, Znamení pentagramu a Volejte pána.Trvá 35 minut.Koncem roku 1995 se vrátil bicmen Karel z vojny a hned s ním byla pořízena nahrávka ve studiu Johnie Walkera pod názvem Bohoslužba nebo také The Worship.Skladby: Bohoslužba Konfrontace, In love with Satan,Hells Angels, Černé dílo a Židák kněz v celkové délce 53 minut. Vyšlo v podobě CD opět u firmy N.E.P., ale až v roce 1998. Mezitím došlo v roce 1996 k rozpadu kapely,kde nejdříve bicmen Karel opustil naši řadu a jelikož se nepodařilo sehnat za něj náhradu rezignoval i Železo a oba dva se vytratili s hudebního světa. Rokem 1999 nastalo oživení AMON ,a to po té co byl Fanem nalezen nový bicmen Mirek Šabata.Společně s Larvem a Fanou, kteří se chopili i zpěvu stvořili novou věc,která byla pořízena ve studiu George Lukase na jaře 2000 a vyšla v květnu téhož roku na CD vlastním nákladem ,pod názvem In the shade of death s váli Intro,Křížové výpravy,Zvon osudu, Boží vůle, Princ Vlad, Probuzení, Příchod, Úmrtní lože, Cesta životem a In the shade of death. Podílí se na ní i ztracený otec Železo, a to zpěvem ve dvou válech. Koncem roku 2000 vycházejí v reedici dema Říše zla a Kniha smrti u slovenské firmy Osiris prod.

V Lednu 2001 po vydání reedice CD Říše zla a Kniha smrti opět u Osiris, potkala Amon tragická autonehoda, při nichž zemřeli basák Fana Medek /+23.1.2001/,a o den později v nemocnici bicmen Mirek Šabata /+24.1.2001/. Stalo se tak po natočení proma ve studiu Exponent.Vzhledem k událostím začal Larva připravovat nové CD k památce zemřelých členů s názvem Zrození smrti,které vyšlo v únoru 2002 u německé firmy Barbarian Wrath.Obsah: Intro,Brána v podsvětí, Temný stín, Usir,Zrození,Píseň zrádců,Poselství,Nábožné svině,Na hrobě,Steve Rider,Nad rakví, Memento a jako bonus Znamení Pentagramu,Koloběh smrti,Splattercore moovie,Into the Cryps of Rays,Fire Blood Bones Skulls and Satan´s a Call the Master !!! Délka 73 minut.Songy Nad rakví a Memento jsou převzaté od plzeňské legendy Faty Morgany. Larva skládá novou sestavu, která by měla pokračovat v tvorbě. Novým bicmenem se stal Mr.Dracul,ke zpěvu se vrátil Dr.FE.
V prosinci 2004 bylo vydáno CD Return of the Black metal,které jak je u Amon zvykem vydala opět firma Barbarian Wrath.CD obsahuje songy: Temná věž,Orgie,Chrám,Beltebor, Rezavý meč,Překonej svou smrt,Poslední cesta,Mor,Prolog,Lucifer,Black metal v délce 42 minut. To za učasti Larvy,Mr.Dracula a Dr.FE.
Po vydání tohoto CD opouští kapelu Larva a kapela se tím octne v roční pauze,kdy se nepodaří najít náhradu. To Larvu donutí na konci roku 2005 k návratu a personálnímu kolotoči.Sestavu tedy tvoří Larva - kytara,řev, Mr.Dracul - bicí, a Skull - basa, Satan - zpěv.
Kapela pracuje na novém programu Carpatian curse (Karpatská kletba),později upravené na Age of Darkness (Věk temnoty)a chystá se obnovit koncertní činnost. Dále kapela připravuje nové CD s názvem Gate to Hell,které bylo natočeno ješte za účasti bývalého zpěváka Dr.FE. V roce 2007 a 2008 kapela hojně koncertuje a pořádá svoje vlastní akce pod názvem The Night of Demons. Byl také zveřejněn záznam z koncertu The Night of Demons.
V roce 2009 nastává v kapele změna.Do kapely přichází nová zpěvačka Neferti a druhý kytarista Vader. Jako výpomoc se k nám připojil i zpěvák Dr.FE, který s námi koncertuje se staršími songy z CD Zrození Smrti a Call the Master!!!

The History of Amon

There was a word in the very beginning... For the band called AMON it was not a word of God, but a word of Jiri Big Boss Valter, who saying that kicked the singer Železo /alias Dr. FE/ out of the band Root. And so Zelezo who had spent a year doing almost nothing, put in September 1989 the band called Amon together, taking up there the post of vomiting. The members of the firstborn line-up were: Ales Krejci (bass), Lada Toman (guitar), Karel Bosak (drums) and "Zelezo" (vocals), whom some of the resources used to call the "Black Metal narrator" at those times... In May 1990, the band recorded their debut demo-tape called "Rise Zla" (The Realm of Evil), in the Chickenhouse studio in Brno. It takes about 40 minutes and includes 6 songs entitled: Darebák Ježíš (Jesus the Rascal), Říše zla (The Ream of Evil), Luciferův svět (Lucipher´s World), Světová zkáza (The World´s Destruction), Synfonie hrůzy (Symphony of Horror),Damoklův meč (Damokl sword) and Black Metal. In the end of August 1990 the axeman "Larva" /ex-member of Asgard/ joined the band and right from the beginning he became a motive power of the band. With the new member Amon recorded their second demo-tape called "Kniha Smrti" (The Book of Death). It happened in March 1991 in Contraptak studio in Brno. The tape includes 7 songs lasting over 45 minutes of playtime and the song-titles are: Hranice (Bonfire), Inferno, Kniha smrti (The Book of Death), Syn Satanuv (Satan´s Son), Víra (Faith), Epitaph of A. Crowley, and Smrt kráčí na Velehrad (The Death Comes to Velehrad) that was dedicated to the visit of Pope Jan Pavel II in the Czech Republic. The quality of the second record was a bit better than their first demo.

AMON After that act, there two members left the band, concretely the guitarist Toman, who was not quite happy with the band´s views as far as the religion was concerned and also had some problems with his family, and the bass-player Krejčí, who joined the army. His part was occupied by Zdenal Schmidt. This new team (including Larva, Zdeněk and Zelezo) put their heads together and the third demo came out in the summer of 1992, which was later becoming a legendary work "Volejte pána!!!" or 'Call the master !!!', on which also for example Big Boss appeared as guest on the additional vocals. In a trimmed form /without one song/ this piece was released in 1993 as CD version by German Nazguls Eyrie Prod. The titles of tracks were: Znamení pentagramu (The Sign of Pentagram), Nábožné svině (Religious Swines), Koloběh smrti (The Cycle of Death), Na hrobě (On the Grave), Steve Ryder, Splattercore Moovie, Volejte Pána (Call the Master) and cover-version of Celtic Frost´s "Into the Crypt of Rays". In the beginning of 1993, Amon began to put new compositions together for the next album. Instead of the bass player Schmidt, there a new one Fana Medek joined the band. This time the CD "Call the Master !!!" was released just in Germany, but being without Schmidt´s song "Fire Blood Bones Skulls And Satanas". Those who know the song can appreciate this as a rare.
Then a time full of problems with the line-up came as the drummer Karel was forced to join the army service. After some time Amon got a substitute on the post of drummer, but the activity of band was limited to a few live actions only those times. The result of that era is just the live-tape "Alive in Hell" recorded in January of 1993 in Brno. A video-record of this gig came out seven years later and was released for the big request of their fans. The tape in the total time of 35 minutes included seven songs called: Třetí Enochiánský klíč (The Third Enochian Key), Splattercore Moovie, Koloběh smrti (The Cycle of Death), Nábožné svině (Religious Swines), Na hrobě (On the Grave), Znamení pentagramu (The Sign of Pentagram), and Volejte pána (Call the Master).

In the end of 1995, after big problems, Amon recorded new stuff called "The Worship" in the following line-up: Larva (guitar, keyboard), Fana Medek (bass), Dr.FE (vocal) and Karel Bosák (drums). The songs were: Bohoslužba (The Worship), Konfrontace (Confrontation), In Love With Satan, Hells Angels, Černé dílo (Black Work), and Židák Kněz (Jewish Priest) in total time of 53 minutes. It was released as CD in 1998 by Nazguls Erie again... BARBARIAN WRATHThe year 1996 brought out again problems within the band. The drummer quit the band and they failed to find a substitute for him. Then Dr.FE got tired of that all and joined the world of two wheels instead of continuing in musical activities.... In the end of 1996 the band forbore to exist actually. The two remaining members /Larva + Fana/ joined another band from Brno, called Asgard and with them they recorded a new demo... The year 1999 seemed to be the right time for better times to come. A new drummer Mirek Šabata was found, and so together with Larva and Fana they created a new work in the spring of 2000 in the George Lukas studio. This stuff was released by their own finances in May of 2000 under the title "In The Shade Of Death", including the following tracks: Intro, Křížové výpravy (The Crusades), Zvon osudu (The Bell of Fate), Boží vůle (God's Will), Princ Vlad (Vlad the Prince), Probuzení (Awakening), Příchod (Arrival), Úmrtní lože (Obituary Couch), Cesta životem (The Way of Life) and In The Shade Of Death. Also the 'lost son' Zelezo participated on the part of vocals in two songs on this album. At the end of 2000, there the tape and CD versions of materials "Říše zla" and "Kniha smrti" was released as re-editions through Slovakian label Osiris Productions... The 24th January of 2001, there Amon was afflicted by a tragic accident as two members - the bass-player Fana Medek and drummer Mirek Sabata died in a car on a way from the studio Exponent in Slovakia, where just a new promo material was recorded.

Due to the mentioned events, Larva started to prepare a new CD that should be a certain honour to the memory of dead Amon's members. The CD is entitled Zrození smrti (The Birth of Death) and it was released in February 2002 by the German label Barbarian Wrath. The album includes the following songs: Intro,Brána v podsvětí(The Gate of the Underworld), Temný stín(Dark Shadow), Usir, Zrození, (The Birth),Píseň zrádců(The Song of Betrayers), Poselstvi(The message), Nábožné svině(Christian Pigs),Na hrobě(On the grave), Steve Rider, Nad rakví (Over the Coffin),Memento and as increase Sing of the Pentagram,Circle of Death, Splattercore moovie,Into the Cryps of Rays and Call the Master !!! .The lasting time of the album is about 73 minutes. Now Larva completes a new line-up which should continue in the band activities. The new drummer became Mr.Dracul and the vocal part got in possession of Dr.FE again.

In January of 2004,Amon recorded new stuff called "Return of the Black metal" in the following line-up: Larva (guitars,bass,vocals),Mr.Dracul (drums), Dr.FE (vocals). The songs were: Temná věž,Orgie,Chrám, Beltebor,Rezavý meč,Překonej svou smrt,Poslední cesta,Mor,Prolog,Lucifer and Black metal in total time of 42 minutes.

2006:
After release of this CD, Larva left the band and it caused one year long break, because no substitution for him was found. That compel Larva to return at the end of 2005, and to personal changes in formation. So the group is formed by: Larva-(guitar, roar) Mr. Dracul-(drums) and new member Skull-(bassguitar), Satan - (roar). Band works on new program - Age of Darkenss. Also new CD called Gate to Hell, which was recorded with former singer Dr. Fe, is prepared.
The Band frequently plays in concerts in the years 2007- 2008 and arrange action under the name The Night of Demons

2009:
New line-up, Larva-(guitar,roar),Dracul-(drums),Skull-(bassguitar) and new members Neferti-(roar), Vader-(guitar), live-member Dr.FE-(roar).1990 MC Říše zla/Realm of evil
1991 MC Kniha smrti/Book of death
1992 MC Volejte pána !!!/Call the master !!!
1993 CD Call the master !!!
1995 MC Alive in Hell
1998 CD The Worship
2000 CD In the shade of death
2002 CD Zrození smrti/The Birth of Death
2004 CD Return of the Black metal